Żywienie

Zupa – 2,50 zł

II danie – 5,50 zł

Podwieczorek – 3,00 zł

"Akademia Pana Kleksa" ściśle współpracuje z firmą Perfect System HACCP w zakresie regularnych szkoleń pracowników, audytów zewnętrznych i konsultacji żywieniowych.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w trosce o zdrowie dzieci przedszkole zakupiło nowoczesny piec konwekcyjno-parowy. Potrawy w nim przygotowane są zdrowe, beztłuszczowe i bogate w witaminy i minerały. Piece konwekcyjno-parowe zużywają do 95% tłuszczu mniej w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Warzywa są gotowane bez wody, jedynie na parze przez co nie tracą witamin ani koloru. Potrawy z pieca konwekcyjnego są bardzo smaczne, oczarowują apetycznym wyglądem i wspaniałą kruchością.

Click here to add your own text

Jałospis dekadowy

Jadłospis zawiera potrawy, w skład których wchodzą drogocenne kasze, nasiona, zioła i naturalne przyprawy.

Codzienne posiłki są zbilansowane pod względem zawartości węglowodanów, białka i tłuszczu tak, aby spełniały wymogi norm żywieniowych dla dzieci. Nie stosujemy glutaminianu sodu. Zamiast kupowanych wędlin przygotowujemy pieczenie we własnym zakresie.

Dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci posiadamy własną stację uzdatniania wody, którą każdego roku badamy pod względem mikro i makro biologicznym.

Danie z naszego jadłospisu z dnia 28.04.2021r.

Ryż, kurczak w sosie curry z ananasem, sałata lodowa

z pomidorkami koktajlowymi w sosie winegret.

Ważna informacja!

Informujemy, że ze względów sanitarnych nie mamy możliwości wydawania podwieczorków poza budynek przedszkola.

Rodziców, którzy odbierają dzieci przed podwieczorkiem, prosimy

o telefoniczną lub osobistą zmianę deklaracji posiłków w kancelarii,

co skutkować będzie pomniejszeniem dziennej stawki żywieniowej o cenę podwieczorku.

Informacja o godzinach posiłków znajduje się  na stronie przedszkola w zakładce każdej z grup.